Kartu su medikais ir kineziterapeutais sukūrė naują treniruočių metodiką: saugiai stiprina sveikatą ir kūną

Sveikatingumo ir sporto klubus šiandien lanko norintys sveikiau gyventi, išvengti nugaros, sąnarių skausmų, atsikratyti nereikalingų kilogramų. Padailinti kūno linijas ar sutvirtinti raumenis norima sveikiau, nepakenkiant savo kūnui. Pastebima, kad žmonės nori sportuoti sveikai ir jau žino, kad tai, kas tinka visiems, netinka kiekvienam.

 

Kaip sportuojant nepakenkti sau? Kaip stiprinant vieną kūno dalį ir nesužaloti kitos? Jeigu skauda nugarą ar kelius, kokius pratimus reikėtų atlikti? Kaip saugiai numesti svorio, kad jis nesugrįžtų dvigubai? Tokius klausimus nuolat iš klientų girdintys Klaipėdos sveikatingumo ir  sporto klubo „Apelsinas“ treneriai įsiklausė į žmonių poreikius ir per 9 mėnesius sukūrė naują treniruočių metodiką, kurią pavadino „SMART Training System“ – išmanioji treniruočių sistema. Jos esmė – kiekvienam pagal kūno sandarą ir fizinę būklę ar negalavimus sudaroma individuali treniruočių programa, o 11 pirmųjų treniruočių prižiūri kineziterapeutas arba sveikatingumo specialistas. Naujovę „Apelsino“ klubuose jau išbandę žmonės įsitikino – pasiekti užsibrėžtų tikslų treniruočių metu kur kas lengviau.

 

SMART metodika sukurta kartu su gydytojais

 

SMART išmanioji treniruočių sistema sukurta sveikatingumo specialsitų ir kineziterapeutų, bendradarbiaujant su aukščiausios kvalifikacijos medikais profesionalais. Ši sistema suderina esminius kūno rengybos ir reabilitacijos principus. Sveikatingumo ir sporto klubų tinklo „Apelsinas“ įkūrėjas ir vadovas Tomas Kesminas sako, kad idėja kurti unikalią treniruočių metodiką kilo siekiant patenkinti besikeičiančius sporto klubų lankytojų poreikius: „Pastebėjome, kad sportuojantiems žmonėms ilgainiui treniruotės tampa rutina, mažėja motyvacija, prastėja rezultatai. Todėl ėmėme kurti naują, vientisą metodiką, kuri padeda žmonėms išsivaduoti iš įvairių skausmų, antsvorio, didina treniruočių efektyvumą, suderina treniravimąsi ir subalansuotą mitybą, kineziterapiją, sveikatingumą“.

 

Įvertina kūno sudėtį, judesius, laikyseną, širdies darbą, mitybos įpročius

 

Naujoji treniruočių metodika kiekvienam žmogui pritaikoma individualiai. Pirmiausiai atliekamas išsamus funkcinis sveikatingumo testas, kuris padeda įvertinti žmogaus kūno sudėtį, judesių funkcionalumą, širdies bei kraujagyslių sistemos būklę, laikyseną, mitybos įpročius. Atliekant testą sveikatingumo specialistas išklauso kliento norus ir lūkesčius.

„Testas aiškiai parodo pagrindines laikysenos, kūno funkcionalumo problemas, kurios atsiranda dėl blogų mitybos įpročių, neteisingos gyvensenos ir nepatogios darbo vietos. Šiuos negalavimus galima sumažinti arba visai pašalinti sportuojant tikslingai ir saugiai“, – tikina sveikatingumo klubo „Apelsinas“ sporto dalies vadovas Tomas Martinavičius, kuris taip pat yra vienas naujosios SMART metodikos bendraautorių.

 

Sportuojant savarankiškai – didelė tikimybė sau pakenkti

 

Viena dažniausių problemų, kuria skundžiasi sveikatingumo klubo klientai, yra stuburo skausmai. Pasak kineziterapeuto Jurando Altuchovo, nugaros skausmus sukelia nejudrus gyvenimo būdas, patiriama nervinė įtampa ir silpni raumenys. Svarbiausias vaistas gydant stuburą, anot jo, judėjimas. Tačiau kineziterapeutas perspėja, kad sportuojant savarankiškai ir neturint žinių, stuburą galima ir sužaloti. SMART treniruočių metodika siekiama padėti žmonėms, kad tokių problemų būtų išvengiama.

Tam, kad būtų pasiekta geriausių rezultatų, būtinas nuolatinis kliento ir sveikatingumo specialisto bendradarbiavimas. Tuo įsitikinę išmanios treniruočių metodikos autoriai – T. Kesminas, T. Martinavičius, Kristina Kesminienė ir J. Altuchovas. Kurdami išmanią treniruočių programą jie panaudojo sukauptą ilgametę patirtį ir klientų stebėjimus.

 

Žmogui formuojami nauji sveikos mitybos ir gyvensenos įpročiai

 

Sveikatingumo klube  nuolat dirbantys „Smart Training System“ treneriai ekspertai K. Kesminienė ir T. Martinavičius sako, kad sportuojant pagal SMART metodiką pastebimai pagerėja klientų bendra savijauta, širdies darbas, laikysena, sumažėja arba visai dingsta nugaros, sąnarių skausmai, atsiranda daugiau žvalumo ir energijos. Pasak trenerių, ne mažiau svarbu ir tai, kad žmogui suformuojami nauji sveikos mitybos įpročiai, kurie tampa sveikesnės kasdienybės dalimi. Klubo mitybos specialistai dirba išvien su treneriais. „Tikiu, kad sykį pradėjus sportuoti pagal išmanią treniruočių metodiką SMART  kitaip sportuoti nebesinorės“, – sako sveikatingumo klubo „Apelsinas“ grupinių užsiėmimų vadovė K. Kesminienė.

 

Pirmoji SMART metodikos konsultacija su sveikatingumo specialistu ar kineziterapeutu nemokama. Registruotis kviečiama internetu www.smarttraining.lt arba +370 612 226 22 . Treniruotės pagal SMART metodiką vyksta visuose trijuose sveikatingumo ir sporto klubuose „Apelsinas, kurie yra įsikūrę PC „Vingis“, PC „Grandus“ ir PC „Studlendas“.

Straipsnis publikuotas dienraštyje "Klaipėda":  http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/kartu-su-medikais-ir-kineziterapeutais-sukure-nauja-treniruociu-metodika-825658

Pirmą kartą 20 € vertės konsultacija NEMOKAMAI